26 nisan 2019 tarihinde açılışı yapılan tesisimiz 33.000 m² arazi üzerinde 18.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Yatayda 30.000 ton hammadde depolama kapasitesine sahip olan tesisimizde 2200 ton yem 45 ayrı çeşit ürün halinde depolanabilmektedir. Otomasyon ve mekanik olarak son teknolojik sistemler ile 70 ton/saat üretim ve 1250 ton/gün yem yükleme kapasitesine sahiptir. Üretimin her safhasında ürün kontrolleri yapılarak ve insan hatasını en aza indirmek amacı ile üretim el değmeden otomasyon PLC sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede izlenebilirlik sağlanmış olup üretim her aşaması kaydedilmekte ve raporlanabilmektedir.

Hammadde alım ünitesi olarak tesisimizde biri havalı olmak üzere 4 adet sistem bulunmaktadır. Ayrıca ön kırma ünitesi olarak hammadde alım sistemimizde valsli değirmen hattı mevcuttur.

Yem yükleme faaliyeti 4 adet teleskobik bant ve 1 adet dökme hattı ile gerçekleştirilmektedir. Araç yanaşmalarını ve bant değiştirme sürelerini en aza indirmek için yükleme bantlarımız birbiri arasında çuval transferi yapabilmektedir.

Yem yükleme hattımızda 15 ton/saat kapasiteye sahip müsli yem hattı mevcuttur. Bu sistemde yemler ve hammaddeler ayrı hatlardan alınarak birbirlerine karıştırmak vasıtası ile yem üretimi yapılmaktadır.

Menü